holocaust, jewish, extermination, concentration camp, shoah, auschwitz, belzec, treblinka, monowitz, birkenau, night of the long knives,
deportations, judenrat, majdanek, westerbork, chelmno, vught, wannsee, theresienstadt, roma, sinti, night of the broken glass, extermination camps, nazi´s,
hitler, jews, diaspora, jewish council, judenrat, transportation, birkenau, ghetto, hans vanderwerff, sion soeters, aktion reinhard, terezin, himmler, david irving
holocaust denial, holocaust lest we forget, jews, synagogue, oswald pohl, odilo globocnik, deportations, judenrat, majdanek, westerbork, chelmno, vught,
wannsee, theresienstadt, roma, sinti, night of the broken glass, extermination camps, nazi´s, hitler, jews, diaspora, jewish council, judenrat, transportation,
birkenau, ghetto, hans vanderwerff, sion soeters, aktion reinhard, terezin, himmler, david irving, holocaust denial, holocaust lest we forget, jews, synagogue,
oswald pohl, siegfried seidl, protectorate, bohemia, moravia, murmelstein, karl rahm, anton burger, karl hermann frank,

 

Terezin - De misdadigers


Het kerkhof voor het Kleine Fort in Terezín

       Het bestuur van het getto viel onder de SS. Als eerste commandant werd SS-Offizier - SS Officier Dr. Siegfried Seidl aangesteld. Hij hield gezag van november 1941 tot juli 1943. Hij werd van juli 1943 tot februari 1944 opgevolgd door SS-Obersturmführer - SS-1e Lt. Anton Burger (van hem is geen foto beschikbaar). Hij kreeg de opdracht van Himmler en Eichmann om het kamp een nieuw aangezicht te geven. De bedoeling was om afgevaardigden van het Rode Kruis een rad voor ogen te draaien.

 

Dr. Siegfried Seidl, geboren 24 augustus 1911 in Tulln, Oostenrijk; overleden 4 februari, 1947.

       Dr. Siegfried Seidl, geboren 24 augustus 1911 in Tulln, Oostenrijk; overleden 4 februari, 1947. Hij was de eerste commandant van Terezin, van november 1941 tot juli 1943. Siegfried Seidl onderbrak zijn rechtenstudie een paar semesters en nam diverse baantjes aan. In 1930 sloot hij zich aan bij de nazi partij en in 1932 bij de SS. Tegen het eind van 1939 werd hij opgeroepen voor dienst bij de politie als gevolg van zijn SS lidmaatschap. Vanaf januari 1940 was hij verbonden aan het Reichssicherheitshauptamt (RSHA) – Departement IVB4 onder commando Adolf Eichmann – en gedetacheerd bij de SS in Posen. In 1941 promoveerde aan de philosofische faculteit, waar hij sinds 1935 was gaan studeren.  In oktober 1941 werd Seidl door het RSHA belast met de bouw van het getto van Theresienstadt.

       Van 1941 tot 1943 was hij als commandant, verantwoordelijk voor de moord op en mishandeling van duizenden mensen in het getto. In 1944-1945 was hij als commandant van een SS Sonderkommando, verantwoordelijk voor de dwangarbeiderskampen voor Hongaarse Joden, die bij Wenen en in Beneden Oostenrijk waren gebouwd. Seidl is op 14 november 1946 door het Volksgericht in Wenen ter dood veroordeeld en op 4 februari 1947 terechtgesteld.

 

SS-Obersturmführer - SS-1e Luitenant Anton Burger (1911-1991)

       Op bevel van Eichmann werd Seidl vervangen door SS-Obersturmführer - SS-1e Luitenant Anton Burger (1911-1991). Hij trad op als commandant van juli 1943 tot februari 1944.

       Geboren in Neunkirchen, Oostenrijk en Sturmbannführer in de SS. Hij was de tweede commandant van Theresienstadt. Na de oorlog dook hij onder en nam een andere naam aan. Zijn werkelijke identiteit werd pas in 1994, drie jaar na zijn dood ontdekt.

 

SS-Obersturmführer - SS-1e Luitenant Karl Rahm (april 1907 in Klosterneuburg; † 30 april 1947 in Litoměřice)

       De derde en tevens laatste commandant was SS-Obersturmführer - SS-1e Luitenant Karl Rahm (april 1907 in Klosterneuburg; † 30. april 1947 in Litoměřice), die het bevel voerde van februari 1944 tot mei 1945, toen het kamp door het Rode Leger werd bevrijd.

       Voor de oorlog was hij een werkloze monteur, die in 1934 in Oostenrijk lid werd van de NSDAP. In 1939 werkte hij in Wenen voor Adolf Eichmann en vanaf oktober 1940 in Praag voor Hans Gùnther. Hij werd door een Tjechische rechtbank veroordeeld voor misdaden tegen de mensheid en opgehangen.

 

Karl Hermann Frank, (24 januari 1898 – 22 mei 1946) Duits minister van Staat voor het Protectoraat Bohemen en Moravië.

       Frank werd, na de capitulatie aan het leger van de VS in Pilsen op 9 mei 1945, uitgeleverd aan het Volkstribunaal in Praag en tijdens een proces, dat duurde van maart tot april 1946 veroordeeld wegens oorlogsmisdaden en voor de vernietiging van Lidice. Hij werd veroordeeld tot de dood door de strop en op 22 mei 1946, op het binnenplein van de gevangenis van Pankrac in Praag ten overstaan van 5,000 mensen opgehangen. Hij werd begraven in een anoniem graf op het kerkhof van Ďáblice in Praag.